Surowe ciasto na zakalec
sobota, 15 sierpnia 2015
Co tam panie...

... w blogostanie? Ano przewietrzyło się. Przewiało, żeby nie powiedzieć, że huragan przeszedł. A mówią, że po burzy to już tylko cisza. A nie...., to przed burzą. No nic  Właściwie przegląd wypadł tak sobie. Jeden gorący związek, jeden letni choć długoletni. Jeden blog zakluczony, inny odkurzony. Kilka opustoszałych. I jeden wzbogacony w przepowiednie pogodowe. Tak to się sprawy mają tą letnią porą. Jak na letnią to ona pora strasznie rozpalona. Kto to widział takie Afrykie w sercu Jewropy? Kiedy dzisiaj spadł deszcz wymarzony, wyczekiwany, wymodlony to osiągnęłam Nirwanę (tę, na którą Poker musi sobie dopiero zasłużyć). Tak po prawdzie nie osiągnęłam, ale zostałam żywcem doń przeniesiona w jednej chwili. I to na cały wieczór. Z każdą godziną, kiedy temperatura spadała, błogostan się wzmagał. Zawsze podejrzewałam, że w niebie to musi być zimno. No bo ta cała śnieżna biel. Te blade anielskie oblicza. A poza tym gorąco to w piekle jest ponoć. Teraz mamy rozkoszne 24 stopnie i niech tak zostanie. Amen.

Właściwie chciałam wstawić coś na ochłodę, ale po namyśle...To jest to, co sama widziałam ostatnio spoglądając w niebo. Trza uwiecznić ten ogień ;) A poza tym, kocham ten film. Wszystkie te filmy rodem z Tolkiena.

 

22:23, guardangel_d , Takie tam...
Link Komentarze (10) »
niedziela, 19 kwietnia 2015
Test

Mały test, czy uda się pozbyć chińszczyzny, która mi się tu wkrada samowolnie bez zaproszenia.

No i udało się :) Recepta prosta i genialna. Nie sama wpadłam na to. Wyczytałam na blogu, którego autorka miała ten sam problem, tzn.: Tutaj. Dzięki za pomoc. Rozwiązanie okazało się być proste i zarazem genialne. Wystarczyło usunąć licznik. To do niego podczepiła się chińska przeglądarka z psią łapką. Na szczęście nie musiałam usuwać księżyca, polubiłam go. Dobrze, że na księżyc Chińczycy jeszcze nie dotarli :)

ksieyc_w_ogrodzie

 

20:38, guardangel_d , Z sieci
Link Komentarze (4) »
niedziela, 29 marca 2015
Anioły są zmęczone na wiosnę.

Przysiąść, przycupnąć im na gzymsie trzeba. Ogrzać pióra w pierwszych, nieśmiałych promieniach bladego słonka. Odsapnąć. Tak, anioły biorą urlop na wiosnę. Bezpłatny ;)

niedziela, 23 listopada 2014
Jesień jest cicha

Cicha jesień. Cicho jest wokół nas. Mgła tłumi szelest liści. Jakby przykrył wszystko dźwiękochłonny śnieg, a przecież jeszcze nie śnieży. Budzi nas cisza, w ciszy zasypiamy. Cicho jest wokół nas i między nami. Poznajemy wszystkie dźwięki ciszy, brzmienie milczenia. A ja tęsknię za Twoim głosem.

No powiedz coś...

22:24, guardangel_d
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 29 września 2014
Perełki

Moje perełki z trasy Męskie Granie 2014

Marek Dyjak i jego granie na postronkach nerw. Absolutne. Genialne. Z Molesta Evenement to w ogóle jakaś nieziemska jazda.

Kaśka Nosowska i jej "Się ścieeeeeeemnia" na Męskim graniu to diament wśród perełek. Wstawiam z audycji trójkowej, jak sądzę "Myśliwiecka 357, bo jakość kawałków z obrazkami z koncertów niestety zamienia diament w popiół :) No nie zrobię Kaśce tego. Na początku i na końcu słyszymy Piotra Stelmacha, ale to nam nie przeszkadza bo go bardzo lubimy :)

Płyta już jest, już ją mam i polecam. Poszukajcie swoich perełek.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 53
CURRENT MOON